Kuidas kavandada edukat kinnisvara arendusprojekti?

Kas ehitada nelja- või viietoalisi rida- ja paariselamuid? Kui suur on optimaalne üldpind? Milline planeering on loogiline ja müüdav? Arukas lähenemine algab konsultatsioonist - mille järgi on ostjatel nõudlust ja millise hinnaga seda müüa saaks. Juba projekteerimise faasis saab nõustada, milline lahendustest on kindlam valik, sest mõnikord võib müügi takistuseks osutuda isegi liiga ekstravagantne välisviimistlus.

Kinnisvaramullid:
milleks täna hea aeg?

Kui suurarendaja alustab eelmüügiga 2020. aastal valmivasse majja, siis peab ta uskuma, et otstja on ka siis laenuvõimeline - tema töökoht peab alles olema ja palk tänasest parem. Võlaõiguslikud lepingud vormistatakse ju kahe aasta pärast ja ostja pank jõuab tehingusse alles siis. Arendajatel on selleks analüütikud ja meiegi pole lihtsalt ennustajad. Võib arvata, et praegu on müüjatele väga hea aeg. Seega ei tasuks seda mõtet homse varna riputada.

Nädala maakler:
kliendid ootavad head müügitööd

Põnevam hetk oli siis, kui esimene ostuhuviline rääkis korteris olles, kuidas samas majas on veel üks korter saadaval (eelmise maakleri kuulutus oli veel üleval), kuid see jääb meie pakutavale kõvasti alla. Oli tõesti põnev, et ostja räägib samast korterist, milles hetkel viibib, kuid ei tunne seda ära. See on näide sellest, kuidas tehinguni jõudmiseks oli vaja vaid tahtmist, paar päeva tööd ja mõnesaja euro suurust eelarvet.